Антички месинг финале, Фабрика за топла продажба на ориентален симбол на среќа |КИНГЧАНГ

Краток опис:

Овие азиски финалиња ја користат класичната античка месинг боја, а секое финале на светилка е со симбол на ориентална среќа;Имплицирајќи ја среќата, креативниот дизајн и дезен можат да додадат ретро и елегантна атмосфера во вашата куќа, а исто така се погодни за усогласување со мебел во кинески стил.

Антички месинг финалесо новиот дизајн ќе ви овозможи да го почувствувате шармот на ориенталната култура, да ви даде многу избор на бои.Третманот со мазна површина ја обезбедува осветленоста на бојата.

Употребете ја оваа декорација со завршна капа од ориентална култура за вашата светилка, со што ќе добиете поголемо изненадување.

Конец 1/4-27 и погоден за многу големини светилка харфа.

Финален производматеријал: бакар.


 • Број на модел:F0022
 • Примероци:1,50 долари/парче |1 парче (мин. нарачка)
 • Прилагодено лого:Мин.Нарачка: 500 парчиња
 • Прилагодено пакување:Мин.Нарачка: 500 парчиња
 • Графичко прилагодување:Мин.Нарачка: 500 Парчиња
 • Детали за производот

  Нашата фабрика

  Ознаки на производи

  Издржливи и убави:

  Погоден подарок:

  азискизавршна светилкакопчињата за капа не се само елегантни украси, туку и прекрасни подароци, кои може да се подарат на пријатели, роднини и колеги.

  Издржлив и цврст:

  Овиезавршна светилкакопчињата за капа се направени од квалитетни легирани материјали, со имитирана античка месинг површина, цврста и издржлива, не е лесно да се деформира, не е лесно да се 'рѓосува.Тие не се само класични и убави, туку и практични, погодни за мебел во кинески стил.

  Широка апликација:

  овие завршни светилки се убави украси, практични и модерни, погодни за разни светилки, како столни ламби, подни светилки, привезоци, ѕидни светилки итн.;Исто така, тие можат да се применат за украсување на различни прилики, како спална соба, дневна соба, коридор, работна соба и така натаму

  Финали од месинг светилкаинсталирајте на различна големина светилка харфа, додаде ориентален културен вкус.

  Уникатен дизајн, квалитетен бакар, совршен занает, вреди да се проба.

  Контактирајте нè во вашето слободно време и прифатете ја сопствената побарувачка!

  https://www.lightpart-suppliers.com/antique-brass-finial-hot-sell-factory-oriental-happiness-symbol-qingchang-product/

  Информација за продуктот

  Име на производ: Нов дизајн facotry топла продажба бакар светилка Финале
  Големина: 5,5*1,3см
  Материјал: Бакар
  Бруто тежина: 23 гр
  OEM: Прифати
  Боја: Месинг+Бронза+Никел+Црна+црвена бронза
  Стил: Класична
  Начин на инсталација: 1.Исклучете ја светилката и извадете ја старата завршница со вртење спротивно од стрелките на часовникот.2. Ставете го абажурот над навојната нишка на харфата на светилката и прицврстете ја завршницата со вртење во насока на стрелките на часовникот.
  Предложете употреба: Идеална замена на завршните делови на светилката, погодна за светилка за работна маса и подна светилка итн.
  Водечко време: 1-7 дена за залиха на стоки;10-15 дена за масовно производство

  Видео

  Дознајте повеќе за производите на QINGCHANG


 • Претходно:
 • Следно:

 • https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  https://www.qingchanglighting.com/about-us/

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја